Kooslaulmispidu "Sõida tasa üle silla" Narvas 20. augustil. Kõik on oodatud!

Integratsiooni Sihtasutus korraldab 20. augustil Narvas kooslaulmispeo „Sõida tasa üle silla“. Kooslaulmispeo eesmärk on viia kokku eri rahvustest, erineva emakeelega ja erinevates regioonides elavad inimesed, et koos laulda südamelähedasi laule tähistamaks Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Kooslaulmispidu on Narva ametlik osa üle-Eestiliselt aastapäeva peost.

Kooslaulmispidu „Sõida tasa üle silla“ on saanud oma nime kauneimaks valitud eestikeelsest lausest. See pidu on sillaks erinevate kogukondade vahel, sest kooslaulmispeost on kutsutud osa võtma kõik Eestis elavad inimesed - olgu nad koorilauljad või lihtsalt inimesed, kellele meeldib muusika ja laulmine. Osalejatele jagatakse kohapeal laulikud.

Unikaalne kontsertetendus viib publiku ajareisile. Kujuteldaval sillal kohtuvad erinevad ajastud, rahvused ja keeled. Mis ikkagi toimus Kreenholmi ajal? Mida tegid Konstantin Päts ja Lydia Koidula Narvas? Mis mõtteid mõlgutas Igor Severjanin ning kuidas meenutavad kohalikud inimesed 30 aasta tagust aega? Narvat ühendavateks sildadeks ongi inimesed ja ajastud.

Kooslaulmispeo “Sõida tasa üle silla!” repertuaaris on Narvale iseloomulikud rahva lemmiklood. Lauldakse nii eesti, vene, inglise, valgevene, ukraina kui ka ingeri laule. Lavale tulevad „Sõida tasa üle silla“, „Lendas mesipuu poole“, „Pesnja pro Narvu“, „Po kamuškam“, „Vihma sajab kak s vedra“, „Lutšije devuški v Narve“, „Kalinka Malinka“, „Laul Põhjamaast“, „Isamaa ilu hoieldes“, „Ei ole üksi ükski maa“, „Kauges külas“, „Eilne päev“. Koorijuhtidena astuvad lavale Marina Kossolapova, Indra-Mirell Zeinet ja Oliver Povel Puusepp, rahvusvähemuste koori juhib Alla Matvejeva. Solistideks on Mirtel Põdra, Andriana Tsupova, Vladimir Tšerdakov, Eva Lennuk, Indra-Mirell Zeinet ning Oliver Povel-Puusepp.

Kooslaulmispeo eeslauljateks on kohalikud solistid, laulukoorid ja Narva eesti keele maja tandemkoor. Tandemkoori eesmärk on ühendada keele- ja kultuuriõpe ning aidata kaasa eri rahvuste lõimumisele. Tandemkoor ühendab endas 30-40 eri rahvusest lauljat, kes enamuses on pärit Ida-Virumaalt. Kaheksa kuu jooksul omandavad tandemkoori lauljad kooslaulmispeo repertuaari, aidates üksteisel õppida ja harjutada eesti ja vene keelt. Tandemkoor esineb kooslaulmispeol mõne lauluga ning on terve peo ajal toetavaks jõuks.

Kontsertetenduse loomemeeskond koosneb peamiselt narvakatest. Produtsendid on Anna Farafonova ja Alo Puustak, lavastajad Krismar Rosin, Ave Landrat, kunstnik Deniss Polubojarov ning videokunstnik Alyona Movko-Mägi.

Kontsertetendus toimub Narva EV100 pargis, mis rajati Eesti Vabariigi 100 sünnipäeva auks. Pargis asub Eestimaa rahvuste salu, kus 37 erinevat rahvuspuud sümboliseerivad Eestis elavaid suuremaid rahvusgruppe. Park asub aadressil Aleksander Puškini tänav 32C, Narva.

Kooslaulmispeo korraldaja Integratsiooni Sihtasutus tänab partnereid Narva Linnavalitsust, Narva muusika- ja koorikooli, kollektiive Avenue ja Suprjadki ning tehnilist koostööpartnerit Live Agentuuri.

Leiame lauldes ühise keele!

Sündmus facebookis: https://fb.me/e/2oTLNmjEE